Oddziały w Poznaniu - dojazd

Najbliższe przystanki tramwajowe i autobusowe

Przystanek Aleje Marcinkowskiego. Dojazd tramwajami nr 0, 2, 5, 9, 13, 16, 27 Z przystanku należy udać się w kierunku ulicy 23 Lutego. Muzeum Narodowe znajduje się po prawej stronie Alei Marcinkowskiego. Czas przejścia – ok. 2 min.

Do oddziałów Muzeum Narodowego należy kierować się ulicą Paderewskiego w stronę Starego Rynku, do Muzeum Sztuk Użytkowych prowadzi pierwsza w lewo ulica Ludgardy. Na płycie straego Rynku zlokalizowane są Mzueum Historii Miasta Poznania oraz Wielkopolskiego Muzeum Wojskowe (naprzeciw Galerii Miesjkiej "Arsenał"). Na rogu straego Rynku i ulicy Woźniej znajduje się Muzeum Instrumentów Muzycznych. Kierując się ulica Woźną w stronę ulicy Garbary można dotrzeć do Muzeum Etnograficznego. Nalezy dotrzeć do ulicy Mostowej 7 (wejście przez park).

Przystanek plac Wielkopolski. Dojazd tramwajami linii nr 0, 4, 8, 17. Z przystanku należy udać się ulicą 23 Lutego w kierunku placu Cyryla Ratajskiego i skręcić na pierwszym skrzyżowaniu w lewo w Aleje Marcinkowskiego. Muzeum znajduje się po lewej stronie. Czas przejścia – ok. 2 min.

Przystanek Solna. Dojazd autobusami linii nr 51, 60, 63. Z przystanku należy udać się w kierunku Alei Marcinkowskiego. Po przejściu skrzyżowania z ul. 23 Lutego należy przejść na lewą stronę Alei Marcinkowskiego, gdzie znajduje się muzeum. Czas przejścia – ok. 5 min.

Przystanek Grobla/Wielka. Dojazd autobusami linii nr 47, 74, 90 Z przystanku należy udać się ul. Wielką w kierunku Starego Rynku. Na Starym Rynku zlokalizowane są Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz), Wielkopolskie Muzeum Wojskowe. Chcąc udać się do gmachu głównego Muzeum należy przejść Rynek po przekątnej, do ul. Paderewskiego. Dochodząc do skrzyżowania z Alejami Marcinkowskiego, należy skręcić w prawo w kierunku ulicy 23 Lutego. Muzeum Narodowe znajduje się po prawej stronie. Czas przejścia – ok. 10 min. 

Z przystanku Wielka kierując się ulicą Garbary i dalej ulicą Mostową można dotrzeć do Muzeum Etnograficznego. Czas przejścia - ok. 5 min.

Komunikacja miejska w Poznaniu - rozkład jazdy

Oddziały poza Poznaniem - dojazd

Pałac w Rogalinie

Autobus PKS z Poznania (przystanek: Dworzec Autobusowy PKS)

PKS w Poznaniu - rozkład jazdy

Zamek w Gołuchowie

Autobusy (linia podmiejska) z Kalisza - rozkład jazdy

Autobusy (linia podmiejska) z Pleszewa - informacja dostępna na miejscu

Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie

Autobus PKS z Jarocina (przystanek: Dworzec PKS)

Komunikacja - Jarocin - rozkład jazdy