Muzeum Sztuk Użytkowych w sezonie 2018/2019 ma kilka nowych propozycji spotkań m.in. Medytacje w muzeum.

Propozycje w sezonie 2018/2019:

Ikony designu - spotkania adresowane są do młodzieży i dorosłych. Głównym tematem są wybrane obiekty prezentowane na ekspozycji Muzeum Sztuk Użytkowych – przykłady sztuki projektowej.

Graphic concept - jest to kontynuacja wykładów poświęconych problematyce szeroko rozumianej grafiki użytkowej (plakat, typografia, ilustracja). W sezonie 2018/2019 uwaga prowadzących skoncentrowana będzie na wybitnych postaciach polskiego projektowania graficznego. 

Czego nie widać? Sekrety konserwacji - cykl jest kontynuacją spotkań, które do tej pory odbywały się w przestrzeniach starego gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu i skupiały się wokół obrazów i rzeźb. W nowym sezonie zapraszamy do Muzeum Sztuk Użytkowych.

Medytacje w muzeum - każde ze spotkań krążyć będzie wokół wybranego dzieła z kolekcji Muzeum Sztuk Użytkowych wywołującego hasło przewodnie związane z tematem rozwoju duchowego. Po wysłuchaniu krótkiej historii obiektu uczestnicy przechodzą do półgodzinnej medytacji.

 

Poszukiwacze skarbów


Muzeum Sztuk Użytkowych zaprasza również na oprowadzania po ekspozycjach. Rezerwacje terminów przyjmowane są pod adresem e-mail: a.podzorska@mnp.art.pl