fot. S. Obst

Walizki Muzealnych Tropicieli

Walizki Muzealnych Tropicieli, które w ubiegłym roku przeszły generalny „lifting”, nadal cieszą się wielką popularnością wśród naszych najmłodszych widzów. Dzięki temu, że zwiększyliśmy liczbę zadań i przygotowaliśmy je dla dwóch grup wiekowych: od 5 do 7 oraz od 8 do 12 lat – zwiększyła się też ich liczba.

Walizki to propozycja dla dzieci, które przychodzą do Muzeum z rodzicami bądź opiekunami. Zwiedzając poszczególne galerie z Walizką Muzealnego Tropiciela, mali goście rozwiązują ukryte w niej zadania. Zagadki i rekwizyty umożliwiają im aktywne poznawanie przestrzeni i kolekcji Muzeum. Różny stopień trudności wymaga współpracy całej rodziny – dorośli pomagają dzieciom w odczytywaniu poleceń, rozwiązywaniu zadań i poruszaniu się po Muzeum. Wspólnie też decydują, które galerie będą zwiedzać i ile czasu poświęcą na wybrane zadania.

Walizki dostępne są także w angielskiej wersji językowej.

Dla kogo?

Kiedy?

Gdzie?

Dzieci w wieku 5–12 lat wraz z rodzicami (opiekunami). Walizki są przeznaczone dla widzów indywidualnie zwiedzających Muzeum, nie są udostępniane dzieciom w grupach zorganizowanych.

Dostępne przez cały tydzień w godzinach otwarcia Muzeum

 

Muzeum Narodowe

w Poznaniu, 
Al. Marcinkowskiego 9

 

Ile kosztują?

Czy konieczna jest rezerwacja?

Walizki Muzealnych Tropicieli są wydawane bezpłatnie dzieciom na prośbę rodzica (opiekuna).

Walizki Muzealnych Tropicieli są dostępne w szatni Muzeum, nie ma potrzeby ich rezerwacji. Prosimy pamiętać, aby po zakończeniu zwiedzania zwrócić walizkę do szatni.