Muzeum Sztuk Użytkowych rozpoczyna rok 2018 kolejnym cyklem spotkań poświeconym grafice użytkowej - Graphic  concept.

Zbiory Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu nie są prezentowane na stałej wystawie z wyjatkiem przykładów z dziedziny projektowania użytkowego, które zostały wplecione w ekspozycję Muzeum Sztuk Użytkowych. Nowy cykl rozwija ten pomysł. Spotkania pod hasłem Graphic concept poświęcone będą problematyce szeroko rozumianej grafiki użytkowej, między innymi plakatowi, projektowaniu graficznemu, typografii czy ilustracji. A prace te pochodzą właśnie z Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Pozostałe propozycje w sezonie 2017/2018:

Wehikuł czasu to propozycja dla widzów w wieku od 8 do 12 lat. Uczestnicy będą mogli co miesiąc przenieść się do innej epoki i posłuchać opowieści o przedmiotach, sposobach spędzenia czasu. Zajęcia odbywają się na ekspozycji, dla uczestników przewidziane są zadania do wykonania.

Ikony designu realizowane we współpracy z Galerią Plakatu i Designu Muzeum Narodowego. Spotkania adresowane są do młodzieży i dorosłych. Głównym tematem są wybrane obiekty prezentowane na ekspozycji Muzeum Sztuk Użytkowych – przykłady sztuki projektowej.

Wielka mi sztuka! jest próbą spojrzenia na użytkowe obiekty z nieco innej perspektywy. Przedmioty czasem banalne są przykładami dobrego projektowania i stają się sztuką.


Muzeum Sztuk Użytkowych zaprasza również na oprowadzania po ekspozycjach. Rezerwacje terminów przyjmowane są pod adresem e-mail: a.podzorska@mnp.art.pl