23.11.2017

69. Koncert Sylwestrowy

w tym roku wybrzmi w Muzeum Historii Miasta Poznania

fot. K. Schubert

Już po raz 69. zapraszamy na Koncert Sylwestrowy, który wyjątkowo w tym roku odbędzie się w Sali Renesansowej Muzeum Historii Miasta Poznania, w centrum Starego Rynku.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Sławomir Zubrzycki.

W 2009 roku Zubrzycki natrafił na ślad osobliwego instrumentu klawiszowo -smyczkowego zaprojektowanego przez Leonarda da Vinci. W latach 2009-2012 muzyk pracował nad własną wersję tej konstrukcji, w pracy nawiązywał również do innych instrumentów z lat 1575-1625. W ten sposób powstała viola organista - instrument o niepowtarzalnym brzmieniu i walorach koncertowych.

Premierowe recitale violi organista miały miejsce w roku 2013 w Krakowie na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym Królewskiego Miasta Krakowa i Festiwalu Conrada. Koncerty okazały się ogromnym sukcesem artystycznym i medialnym. Informacje o powstaniu instrumentu pojawiły się w najpoczytniejszych mediach światowych, m.in. BBC, CNN, The Telegraph, France 24, Deutche Radio Kultur, Corierre della sera, MSN, Oman Daily Observer, Hindustan Times, Taipei Times.

W wieczór sylwestrowy okazję do posłuchania wspaniałego brzmienia violi organista będzie miała - po raz pierwszy - publiczność Koncertu Sylwestrowego.

Na to niepowtarzalne wydarzenie zapraszamy 31 grudnia 2017 roku do Muzeum Historii Miasta Poznania. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Bilety można będzie  zakupić od 08.12.2017 r. w kasie Muzeum Historii Miasta Poznania (Ratusz - Stary Rynek 1). Płatność tylko gotówką. Ilość biletów ograniczona.